You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Sužadėtuvių žiedo prasmė

Sužadėtuvių žiedo prasmė

Sužadėtuvių žiedas yra raktas, kuris atrakina meilės šydą, taip padėdamas atskleisti, kiek iš tiesų išrinktoji tau reiškia.

 

Sužadėtuvės – tai įsipareigojimas, vertas rimtų apmąstymų. Šio svarbaus įvykio simbolis nėra tiesiog paprastas ir neapgalvotas sprendimas. Kalbant apie ankstyvuosius amžius, žmonės žiedus rinkdavosi nesuteikdami jiems labai didelės reikšmės. Tačiau 1215 m. popiežius Inocentas III paskelbė, jog jaunikis savo būsimai nuotakai turi dovanoti žiedą taip išreikšdamas norą su ja kurti šeimą. Nuo to laiko ir prasidėjo visa sužadėtuvių žiedų tradicija.

 

Vėlesniais amžiais sužadėtuvių žiedai buvo daromi su šešiais brangakmeniais, simbolizuojančiais dviejų šeimų susijungimą. Nuotakos ir jos tėvų Zodiako ženklų akmenys buvo dedami kairėje žiedo pusėje, o jaunikio ir jo tėvų Zodiako ženklų akmenys buvo inkrustuojami dešinėje žiedo pusėje. Pagal Zodiako ženklus inkrustuoti akmenys į sužadėtuvių žiedą atrodė kaip graži tradicija, išreiškianti pagarbą patiems artimiausiems šeimos nariams – tėvams.

 

Dar vėliau prasidėjo deimantinių sužadėtuvių žiedų era. Pats pirmasis užfiksuotas deimantinis sužadėtuvių žiedas buvo padovanotas 1477 m. austro Erchercogo Maksimiliano sužadėtinei Merei iš Burgundijos. Tame pačiame amžiuje nuotakai buvo įprasta dovanoti „linkėjimų žiedą“ (angl. „regard ring“), pagamintą iš daugybės mažų deimantų (angl. „pave setting“), ir pasipiršimo momentu tarti žodį – linkėjimus. Tačiau dar vėliau „Regard“ žiedas pasikeitė. Prancūzų juvelyras Mellerio 1809 m. pristatė patobulintą „Regard“ žiedą, inkrustuotą rubinais, „Emerald“ – stačiakampio formos deimantu, garneto akmeniu, ametistais, rubinais ir deimantais, kas sudėjus visas pirmąsias brangakmenių raides reiškia „Regard“ – linkėjimas.

Daugelyje kultūrų sužadėtuvių žiedai yra nešiojami ant kairiosios rankos bevardžio piršto. Buvo manoma, kad būtent  šio piršto vena, kuri cirkuliuoja kraują, yra tiesiogiai sujungta su širdimi.

 

Sužadėtuvių žiedo prasmė

Minėtosios sužadėtuvių žiedų tradicijos leidžia plačiau pažiūrėti į sužadėtuvių žiedo prasmę. Save gerbiantis vyras turėtų negailėti nei laiko, nei pastangų, o ypač pinigų renkant savo išrinktajai žiedą, kurį ji nešios penkiasdešimt, šešiasdešimt, o gal ir daugiau metų. Tai bus žiedas, kuris simbolizuos jūsų asmeniškiausią ir brandžiausią gyvenimo sprendimą. Tai bus žiedas su istorija, perduodamas jūsų vaikams, o vėliau ir anūkams bei proanūkiams. Dėl šios priežasties verta negailėti pinigų, juk brangus automobilis po dešimties metų praranda savo vertę, o vyras, investavęs į žiedą, galės būti ramus, jog žiedo kaina ne tik nenuvertės, bet ir išaugs. Geras žiedas nėra pinigų švaistymas, juk jis geriausiai atspindi vyro padėtį visuomenėje. Šiandieniai vyrai gali laisvai improvizuoti rinkdamiesi iš pačių įvairiausių žiedo dizaino variantų, akmenų bei spalvų kombinacijų, taip išreikšdami meilę kaip meną. Juk ši laisva pasirinkimo galimybė ir prisideda prie didžiausios gyvenimo į bendros ateities bei šeimos kūrimo investicijos. Vyrai su didžiuliu pasididžiavimu visam pasauliui turėtų skelbti, kaip jie vertina tą vienintelę, į kurią pasirinko investuoti savo ir savo vaikų gyvenimus. Todėl viskas, ką jis dabar turi padaryti, tai susirasti juvelyrinę parduotuvę, kuri jį suprastų.

Susisiekite su mumis

Mūsų pagalbos linija dirba visą per parą.

Telefonas: +370 5 2123087

Susisiekite su mūsų ekspertų komanda!